Ieseanul Cretu, titular in amicalul Romaniei cu Egipt, scor 1-1, la Dubai

22 Februarie 2012
650 Vizualizari | 0 Comentarii
sandoi

Selecţionata de tineret U-20 a Romaniei a terminat la egalitate cu formaţia U-23 a Egiptului, 1-1 (0-0), marţi, într-un meci amical disputat la Dubai (Emiratele Arabe Unite), pe stadionul Al Nasr, anunţă Federaţia Romană de Fotbal.

Golul echipei noastre a fost înscris de Claudiu Bumba în minutul 49, egiptenii egaland din penalty cu cinci minute înainte de final.

Selecţionerul Emil Săndoi a utilizat următoarea echipă de start: Buzbuchi - Peteleu, Florin Ilie, Al. Creţu, Toşca - Florean, Gugu, N. Stanciu, Benzar, Bumba - Mărkuş.

Pe parcursul partidei, în afara rezervei de portar Croitoru, au intrat toţi ceilalţi jucători convocaţi: Andrei Dăruială, Alin Ionuţ Carstocea, Serediuc, Ionuţ-Adrian Şerban, Leonard Dobre, Mihai Roman.