Ieseanul Cretu, titular la "tineret" in amicalul cu Neftci Baku, scor 4-0

28 Ianuarie 2012
670 Vizualizari | 0 Comentarii
sandoi
Selecţionata de tineret U-20 a Romaniei a învins cu scorul de 4-0 (0-0) formaţia secundă a clubului azer de fotbal Neftci Baku, sambătă, într-un meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya (Turcia).

Jucătorii pregătiţi de selecţionerul Emil Săndoi s-au dezlănţuit în ultimul sfert de oră al partidei, cand au marcat prin Mihai Roman (76), Andrei Florean (80), Leonard Dobre (84) şi Nicolae Stanciu (90+1), dintr-un penalty obţinut de Florean. Tinerii tricolori au avut şi două bare, prin Morar (19) şi Dobre (51).

Săndoi a început cu echipa: Flav. Croitoru - R. Cazacu, Peteleu, Al. Creţu, Burnea - Serediuc, M. Fuchs, Andrei Pavel - A. Voinea, S. Buş, V. Morar. In repriza secundă au jucat: Manyur - Dăruială, Gugu, Fl. Ilie, Toşca - Carstocea, Benzar, N. Stanciu, Florean - M. Roman, L. Dobre.

In primele două partide, Romania U-20 remizase cu echipele de tineret ale formaţiilor ruse Amkar Perm (0-0) şi Spartak Moscova (1-1). Următorul joc de verificare va avea loc pe 30 ianuarie cu formaţia rusă FC Sibir Novosibirsk.