Iesenii rezista pe terenul liderului

23 Aprilie 2011
794 Vizualizari | 0 Comentarii
adrian falub 2

La pauza meciului din etapa 23 a Seriei a II-a, din liga secunda la fotbal, ACSMU Poli Iasi este la egalitate cu liderul Petrolul Ploiesti, scor 0-0. Meciul se disputa la Strejnic, pe terenul Conpet, acolo unde isi disputa partidele de acasa Petrolul. Iesenii, cu foarte multe absente, au rezistat in primele 45 de minute fara sa primeasca gol, dar pe teren a existat o singura echipa, cea a lui Valeriu Rachita. Prahovenii au ratat cateva bune ocazii de a deschide scorul prin Buhaescu, Oprita sau Duru, dar la pauza, scorul este egal 0-0. De partea cealalta, trupa lui Adrian Falub se apara exact, nu a avut nici o ocazie de gol si a incasat trei cartonase galbene prin Cretu, Marin si Ghiceanu.

Petrolul: Zimmermann - Carja, Ljubinkovic (cpt), Plecanciuc, P. Stoica - Duru, Benga - Oprita, Buhusi, Fl. Dumitru - Buhaescu.
Rezerve: Campar, M. Tudor, Cuciula, Cr. Vlad, Catarama, Garleanu, C. Stoica
Antrenor: Valeriu Rachita

ACSMU Poli: Alexeev - Al. Cretu, Muth, Avramia, Simic – Herghelegiu, Cl. Tudor, Fl. Patrascu, M. Florea - Ghiceanu, Al. Marin.
Rezerve: Hutan, M. Stoica, Ad. Drida, A. Tene, Liuba, Kamara, Tanasa
Antrenor: Adrian Falub