Impotenta in fata Stelei, Chelsea a dat semne de revenire pe Old Trafford: 2-2 cu Manchester United in Cupa Angliei (VIDEO)

10 Martie 2013
610 Vizualizari | 0 Comentarii
Chelsea Londra, adversara echipei Steaua Bucureşti în optimile de finală ale Europa League, a încheiat la egalitate, 2-2, partida disputată în deplasare cu Manchester United, duminică seara, în sferturile de finală ale Cupei Angliei la fotbal.

United a condus cu 2-0 la pauză, graţie golurilor lui Javier Hernandez (min.5) şi Wayne Rooney (min.11), însă Chelsea a restabilit egalitatea în repriza secundă, când a punctat de două ori, prin Eden Hazard (min.59) şi Ramires (min.68). Londonezii puteau obţine calificarea dacă reuşeau să fructifice una dintre numeroasele ocazii pe care le-au irosit în finalul jocului.

Într-o altă partidă din această fază a competiţiei, echipele de ligă secundă Millwall şi Blackburn Rovers au terminat de asemenea nedecis, 0-0.

Ambele meciuri se vor rejuca, pe terenurile formaţiilor care duminică au fost vizitatoare.

Manchester City - Barnsley (D2) 5-0

Au marcat: Carlos Tevez (11, 31 şi 50), Aleksandar Kolarov (27), David Silva (min.65)

Portarul român Costel Pantilimon a fost integralist la Manchester City.

Everton - Wigan Athletic 0-3

Au marcat: Maynor Figueroa (30), Callum McManaman (31), Jordi Gomez (33).