Inter a eliminat-o pe Bayern si merge in sferturi

15 Martie 2011
867 Vizualizari | 0 Comentarii
Bayern Munchen Inter 2 3
Meci fabulos pe Fusball Arena din Munchen. Finalistele Ligii Campionilor de sezonul trecut, Inter Milano si Bayern Munchen, au oferit o lectie de fotbal spectacol. Cinci goluri, ratari uriase, rasturnari de situatie: acestea au fost ingredientele partidei de aseara din mansa retur a optimilor de finala din Liga. Internazionale merge in sferturi dupa un 3-2 senzational. Bavarezii castigasera in tur cu 1-0, prin golul lui Gomez din minutul 90, dar Chivu si compania au mers mai departe datorita numarului mai mare de goluri marcate in deplasare. Cristi Chivu a fost titular la Inter, a jucat bine sI a fost schimbat de pe teren in minutul 86. Pentru italieni au marcat Eto’o (‘4), Sneijder (‘63) si Pandev (‘88), in timp ce pentru Bayern au punctat Gomez (‘20) si Mueller (‘30).