Inter, la prima victorie in ultimele 11 meciuri

10 Martie 2012
583 Vizualizari | 0 Comentarii
diego milito
Inter Milano, cu Cristian Chivu pe banca de rezerve, a învins cu 2-0 pe terenul lui Chievo, vineri, în etapa a 27-a a campionatului de fotbal al Italiei.

Inter a marcat în ultimele minute, prin Walter Samuel (87) şi Diego Milito (90). Milito a ratat un penalty în minutul 14. Echipa milaneză nu obţinuse nicio victorie în precedentele 10 meciuri.

Vineri a mai avut loc meciul Napoli - Cagliari, încheiat 6-3. Au marcat Marek Hamsik 10, Paolo Cannavaro 19, Davide Astori 30 autogol, Ezequiel Lavezzi 56 penalty, Walter Gargano 70, Christian Maggio 85, respectiv Joaquin Larrivey 38, 77, 90+2.

Celelalte meciuri ale etapei se dispută sambătă şi duminică.

In clasament conduce AC Milan, 54 pct (26 j), urmată de Juventus, 52 pct (26 j), Lazio, 48 pct (26 j), Napoli, 46 pct (26 j), Udinese, 46 pct (26 j), Inter, 40 pct (27 j) etc.