Inter s-a apropiat la doua puncte de Milan

21 Martie 2011
728 Vizualizari | 0 Comentarii
Pazini
Inter Milano, cu Cristian Chivu integralist, a invins-o cu 1-0 acasa pe Lecce, prin golul lui Pazzini din minutul 52, ieri, in etapa a 30-a a campionatului de fotbal al Italiei. In urma acestui succes, Inter s-a apropiat la doar doua puncte de liderul AC Milan, care a fost invins in deplasarea de la Palermo cu 0-1, unicul gol fiind marcat de romanul Dorin Goian. In ultimul meci al rundei, Napoli a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formaţia Cagliari si s-a apropiat la doar 3 puncte de liderul AC Milan.

Celelalte rezultate:
Fiorentina - Roma 2-2
Au marcat Mutu (21), Gamberini (34), respectiv Totti (27 penalty, 53)
Juventus - Brescia 2-1
Au marcat Krasic (23), Del Piero (68), respectiv Eder (42)
Sampdoria - Parma 0-1
A marcat Zaccardo (65)
Bari - Chievo 1-2
Au marcat Ghezzal (41 penalty), respectiv Pellissier (38), Moscardelli (49). Paul Codrea a jucat la gazde pâna în minutul 57.
Bologna - Genoa 1-1
Au marcat Di Vaio (28), respectiv Dainelli (43)
Udinese - Catania 2-0
Au marcat Inler (22), Di Natale (74 penalty)
Lazio - Cesena 1-0
A marcat Zarate (2)
Palermo - AC Milan 1-0
A marcat Goian (10).
Napoli - Cagliari 2-1
Au marcat Cavani (49, penalty, 61), respectiv Acqafresca (56).

In clasament conduce Milan - 62 pct, urmata de Inter - 60 pct, Napoli - 59 pct, Udinese - 56 pct, Lazio - 54 pct, Roma - 50 pct, Juventus - 45 pct, Palermo - 43 pct, Fiorentina - 41 pct etc.