News Flash:

Interes maxim pentru meciul promovarii

21 Mai 2011
1568 Vizualizari | 0 Comentarii
Interes maxim pentru meciul Petrolul Ploiesti - CS Mioveni, ce ar putea hotari prima echipa promovata in Liga I, din Seria a II-a. Stadionul din Strejnic care va gazdui confruntarea se dovedeste a fi prea mic pentru cei care ar dori sa asiste la un joc decisiv in economia luptei pentru accederea in Liga I. Biletele puse in vanzare de organizatori s-au epuizat in timp record, astfel ca se va juca cu casa inchisa. Petrolistii isi vor definitiva pregatirile pentru intalnirea cu echipa lui Ionut Popa in cantonamentul de la Crangul lui Bot, care este ocupat, de ieri, de Florentin Dumitru si colegii acestuia de echipa. Pe langa Marian Carja, care este suspendat, Valeriu Rachita nu va putea beneficia nici de serviciile lui Garleanu, accidentat.
Iata programul complet al etapei 28 din liga secunda si clasamentele celor doua serii:

Seria I

Vineri

FC Botosani - Concordia Chiajna (-)

Sambata (ora 11.00)

FC Snagov - Astra II Giurgiu    
Farul Constanta - Delta Tulcea
Viitorul Constanta - Steaua II Bucuresti    
Ceahlaul Piatra Neamt - Gloria Buzau    
CS Otopeni - Sageata Navodari    
Juventus Bucuresti - Dinamo II Bucuresti
Dunarea Galati - CF Braila    

Clasament: 1. Ceahlaul Piatra Neamt - 64p. 2. Sageata Navodari - 55p., 3. Concordia Chiajna - 55p., 4. Delta Tulcea - 48p., 5. CS Otopeni - 42p., 6. Dunarea Galati - 41p., 7. FC Botosani - 39p., 8. Viitorul Constanta - 37p., 9. Gloria Buzau - 35p., 10. FC Snagov - 34p.

Seria II

Sambata

Unirea Alba Iulia - ACSMU Politehnica Iasi    
ALRO Slatina - CSM Ramnicu Valcea    
Muresul Deva - FC Bihor Oradea    
Gaz Metan CFR Craiova - ACU Arad    
Ariesul Turda - Vointa Sibiu    
UTA Arad - FC Silvania 3-0 (FC Silvania s-a retras din campionat si pierde la masa verde toate meciurile pana la finalul sezonului)
FC Arges sta pentru ca Minerul Lupeni s-a retras din campionat in tur.

Duminica

Petrolul Ploiesti - CS Mioveni (ora 12.00)

Etapa viitoare (28 mai):

ACSMU Politehnica Iasi - Vointa Sibiu
Unirea Alba-Iulia - UTA Arad    
CSM Ramnicu-Valcea - Muresul Deva
FC Bihor Oradea - Petrolul Ploiesti
CS Mioveni - Gaz Metan CFR Craiova    
ACU Arad - Ariesul Turda
FC Silvania -  FC Arges Pitesti 0-3
Alro Slatina sta in aceasta runda

Galerie Foto

Clasament
seria i vineri sambata clasament seria ii duminica
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1482 (s) | 24 queries | Mysql time :0.015795 (s)