Jolidon Cluj, invinsa acasa de Dinamo Volgograd, in optimile Cupei Cupelor

5 Februarie 2012
439 Vizualizari | 0 Comentarii
jolidon cluj

U Jolidon Cluj a fost învinsă de echipa rusă Dinamo Volgograd cu scorul de 29-24 (15-11), sambătă, în Sala Sporturilor ''Horia Demian'', în prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Cupelor la handbal feminin.

''U'' a început destul de bine, a condus cu 5-2 (min. 6), 6-3 (7) şi 7-5 (11), dar rusoaicele au egalat în min. 12 (7-7) şi au preluat conducerea, desprinzandu-se la şase goluri, 9-15 (26), pentru ca la pauză oaspetele să aibă avantaj de patru goluri, 11-15. In partea secundă, Dinamo şi-a păstrat avantajul de pe tabelă, care a crescut la un moment dat chiar la opt goluri, 16-24 (44). Vicecampioana Romaniei a mai redus din diferenţă, dar Dinamo Volgograd s-a impus în cele din urmă cu 29-24 şi a făcut un pas mare către sferturile de finală.

Manşa secundă se va juca pe 11 februarie, la Volgograd.