Juventus s-a calificat in semifinalele Cupei Italiei (VIDEO)

10 Ianuarie 2013
623 Vizualizari | 0 Comentarii
Juventus Torino, liderul din Serie A, s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei la fotbal, după ce a învins pe AC Milan cu scorul de 2-1, după prelungiri, miercuri seara, pe teren propriu, în sferturile de finală ale competiţiei.

''Rossoneri'' au deschis scorul prin El Shaarawy (6), după o centrare a lui Kevin-Prince Boateng, prelungită de Pazzini. Juve a presat şi eforturile i-au fost răsplătite şase minute mai târziu, când Sebastian Giovinco a marcat din lovitură liberă (12). Cele două echipe nu au reuşit să mai marcheze până la final, chiar dacă şi-au creat ocazii, astfel soarta calificării a fost decisă în prelungiri, de muntenegreanul Vucinic, după o combinaţie cu De Ceglie (95).

În semifinale, Juventus va înfrunta pe Lazio, care câştigase marţi cu 3-0 în faţa Cataniei.