Kuban, egal cu Lokomotiv. Super-Dan a alergat arbitrul pe teren!

14 Aprilie 2012
628 Vizualizari | 0 Comentarii
Dan Petrescu

Echipa lui Dan Petrescu, Kuban Krasnodar, a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Lokomotiv Moscova, intr-un meci din prima liga a Rusiei. Dan Petrescu a ratat sansa sa reintre in lupta pentru cupele europene dupa egalul de pe teren propriu cu Lokomotiv.
Oaspetii au deschis scorul in minutul 72, prin Pavlyuchenko, insa Pizzelli a egalat cu un sfert de ora inainte de final. In partea secunda, Dan Petrescu a fost eliminat din cauza unui conflict cu brigada de arbitri. Nemultumit ca nu i s-a acordat un penalty, Petrescu i-a luat la fuga pe arbitri si a fost eliminat. Etapa urmatoare, sambata, Kuban Krasnodar o va intalni pe Zenit Sankt Petersburg.