Lanus conduce in prima liga argentiniana

20 Februarie 2012
554 Vizualizari | 0 Comentarii
Lanus

Echipa Lanus a obţinut cea de-a doua sa victorie consecutivă de la debutul campionatului de fotbal al Argentinei, impunandu-se cu 1-0 pe terenul formaţia Independiente Buenos Aires, într-o partidă disputată duminică seara.

Atacantul Mariano Pavone a marcat golul victoriei cu trei minute înainte de pauză, acesta fiind cel de-al treilea gol în două meciuri pentru fostul jucător al lui River Plate.

Iată şi celelalte rezultate înregistrate în etapa a 2-a a campionatului argentinian:

All Boys - Colon 2-0

Partida Tigre - San Martin de San Juan se va disputa luni.

In clasament conduce Lanus cu 6 pct, urmată de Velez Sarsfield, Atletico Rafaela, All Boys, Boca Juniors, Godoy Cruz şi Newell's, toate cu cate 4 pct.