Lazio s-a calificat in sferturile Cupei Italiei

11 Ianuarie 2012
619 Vizualizari | 0 Comentarii
lazio verona

Lazio Roma, fără fundaşul roman Ştefan Radu, s-a calificat cu emoţii în sferturile de finală ale Cupei Italiei la fotbal, după ce a învins formaţia de ligă secundă Hellas Verona cu scorul de 3-2, marţi seara, pe teren propriu, în optimi.

Lazio a condus echipa antrenată de Andrea Mandorlini (ex-CFR Cluj) cu 2-0, prin golurile marcate de Dias (44) şi Rocchi (57), dar oaspeţii au replicat imediat prin Berrettoni (61), fost jucător la Lazio, şi D'Alessandro (74), fotbalist împrumutat de AS Roma la Verona. Brazilianul Hernanes (90+1) a adus calificarea lui Lazio, transformand impecabil o lovitură liberă.

In sferturi se mai calificaseră Juventus (2-1 cu Bologna, după prelungiri) şi Siena (4-4 cu Palermo, 3-0 la loviturile de departajare).