Liga II: rezultate din etapa 19 si clasamente

26 Martie 2011
1050 Vizualizari | 0 Comentarii
FC Bihor este noul lider al Seriei a II a din liga secunda

Astazi s-au disputat majoritatea meciurilor din etapa 19 a celor doua serii din liga secunda. In Seria a II-a, FC Bihor Oradea a castigat in deplasare, 1-0 pe terenul lui CS Mioveni, iar trupa lui Ionut Popa se indeparteaza de promovare, in timp ce Petrolul Ploiesti a obtinut o victorie suspecta, 3-2 pe teren propriu cu UT Arad. Aradenii conduceau la pauza cu scorul de 2-0, dar Petrolul a nscris de 3 ori in repriza secunda, ultimele doua goluri fiind hilare. ACSMU Poli Iasi si-a amanat meciul de la Slatina, care se va disputa miercuri, 30 martie, de la ora 15.00. In aceasta runda a mai fost amanata o partida, Ceahlaul Piatra Neamt Viitorul Constanta, urmand sa se dispute joi, 31 martie, tot de la ora 15.00.

Joi, 31 martie

Ceahlaul Piatra Neamt - Viitorul Constanta (ora 15.00)

Muresul Deva - FC Arges Pitesti 1-1
Ariesul Turda - FC Silvania 3-0 (meci stabilit la masa verde pentru ca FC Silvania s-a retras din campionat)
Vointa Sibiu a stat in aceasta runda pentru ca Minerul Lupeni a fost exclusa din campionat.

Miercuri, 30 martie

ALRO Slatina - ACSMU Politehnica Iasi (ora 15.00)