Lovitura de teatru in seria Politehnicii

23 Aprilie 2011
1432 Vizualizari | 0 Comentarii
UTA Arad ACU Arad 0 0
Majoritatea meciurile etapei a 23-a, devansata cu o zi, s-au disputat vineri de la ora 17.00. Surpriza a fost produsa de FC Arges la Sibiu, unde pitestenii au reusit sa egaleze Vointa în minutul 88, din penalty. Runda de Paste a debutat joi cu partida dintre Concordia Chiajna si Steaua II Bucuresti, încheiata cu victoria gazdelor cu scorul de 3-2, toate golurile fiind marcate în prima repriza. Ultimele trei jocuri ale etapei au fost programate astazi, cortina urmand sa fie trasa la Strejnic, dupa meciul dintre Petrolul Ploiesti si ACSMU Politehnica Iasi, care va începe la ora 12.00. Rezultatele inregistrate in etapa 23 a celor doua serii din liga secunda si clasamentele:

Sambata

Dunarea Galati - FC Botosani (ora 11.00)
Juventus Bucuresti - Ceahlaul Piatra Neamt (ora 11.00)

Clasament
: 1. Ceahlaul Piatra Neamt – 56p., 2. Sageata Navodari – 50p., 3. Concordia Chiajna – 47p., 4. Viitorul Constanta – 36p., 5. Delta Tulcea – 36p., 6. CS Otopeni – 36p., 7. FC Botosani – 31p., 8. FC Snagov – 30p., 9. Dunarea GalatI – 28p.

Gaz Metan CFR Craiova - Muresul Deva 3-0
FC Bihor Oradea - FC Silvania 3-0 (Silvania s-a retras din campionat si pierde toate meciurile la masa verde, cu 0-3).