Meci nebun pe Santiago Bernabeu! Real Madrid - Malaga, cel mai tare joc din 2012!VIDEO

5 Ianuarie 2012
718 Vizualizari | 0 Comentarii
Meci spectaculos marti seara pe Santiago Bernabeu în optimile de finala ale Cupei Regelui. Real Madrid a revenit spectaculos de la 0-2 si s-a impus în cele din urma cu 3-2. În prima repriza, madrilenii au fost aproape inexistenti pe teren, Sanchez ('11) si Demichelis ('25) punctând pe tabela de marcaj în urma unor faze care au avut la baza doua lovituri de la coltul terenului. Mourinho a schimbat soarta meciului la pauza, când a facut toate cele trei schimbari, în locul inexistentilor Arbeloa, Kaka si Callejon intrând Ozil, Khedira si Benzema. În doua minute, Khedira ('68) si Higuain ('69) înscriu si egaleaza pe tabela de marcaj, iar Benzema a adus victoria Realului cu un sut la coltul lung ('78).