Meciul Universitatea Craiova – Gaz Metan Medias a fost suspendat din cauza unei ploi torentiale

21 Mai 2011
918 Vizualizari | 0 Comentarii

Meciul dintre Universitatea Craiova şi Gaz Metan Mediaş a fost întrerupt din cauza unei ploi torenţiale în minutul 49, la scorul de 1-1, sâmbătă, în cadrul etapei a 34-a, ultima a Ligii I Bergenbier.
Meciul, care trebuia să consfinţească a doua retrogradare a Universităţii în liga secundă (prima în 2005), a fost întrerupt în minutul 49 de arbitrul Prodan, din cauza ploii torenţiale cu grindină care s-a abătut asupra stadionului ''Ion Oblemenco''.

Cum ploaia nu a contenit după cele 60 de minute prevăzute de regulament din momentul întreruperii şi jocul nu s-a putut relua, partida a fost suspendată.
Universitatea a deschis scorul prin Mihai Costea (25), oaspeţii egalând prin Cătălin Liţu (35), după ce portarul Silviu Lung jr a respins şutul brazilianului
Eric de Oliveira la un penalty.
Gaz Metan Mediaş nu mai are şase de a prinde Europa League, după ce Steaua a învins pe CFR Cluj cu 3-1.

Page time :0.1517 (s) | 34 queries | Mysql time :0.017055 (s)