Messi, dezlantuit impotriva Valenciei: Argentinianul a marcat 4 goluri!

20 Februarie 2012
677 Vizualizari | 0 Comentarii
Lionel Messi cu valencia

Starul argentinian Lionel Messi a înscris patru goluri pentru FC Barcelona în partida caştigată pe teren propriu, cu scorul de 5-1 (2-1), în faţa formaţiei FC Valencia, duminică seara, în cadrul etapei a 24-a a campionatului de fotbal al Spaniei.

In jocul de pe Camp Nou, oaspeţii au fost cei care au deschis scorul, prin Piatti (min.9), însă bucuria 'liliecilor' a durat foarte puţin, Messi reuşind să întoarcă rezultatul într-un interval de doar cinci minute (min.22 şi 27), după care a lovit de încă două ori în repriza secundă (min.78 şi 85), rezultatul final fiind stabilit de Xavi, în prelungiri (min.90+1).

In urma acestui succes, Barca a revenit la 10 puncte în spatele liderului Real Madrid, care a dispus sambătă, cu 4-0, de Racing Santander.

Iată rezultatele înregistrate în Primera Division:

Sambătă:

Getafe - Espanyol Barcelona 1-1

Au marcat: Miku (70 pen.), respectiv Vazquez (65)

Real Madrid - Racing Santander 4-0

Au marcat: Cristiano Ronaldo (6), Benzema (45+1, 89), Di Maria (73)

FC Sevilla - Osasuna 2-0

Au marcat: Medel (16), Trochowski (90+4)

Duminică:

Granada - Real Sociedad 4-1

Au marcat: Lopez (12), Jara (57), Uche (60, 86), respectiv Gonzalez (10)

Athletic Bilbao - Malaga 3-0

Au marcat: Amorebieta (58), Dominguez (60), Toquero (61)

Mallorca - Villarreal 4-0

Au marcat: Victor (41, 65), Pep Marti (53), Nunes (67)

Sporting Gijon - Atletico Madrid 1-1

Au marcat: Eguren (37), respectiv Canella (20 autogol)

Levante - Rayo Vallecano 3-5

Au marcat: Barkero (49 pen.), Rubén Suarez (78, 90+1 pen.), respectiv A. Bangoura (34, 69), Diego Costa (62, 63), Delibasic (84)

FC Barcelona - FC Valencia 5-1

Au marcat: Messi (22, 27, 76, 85), Xavi (90+1), respectiv Piatti (9)

Partida Real Zaragoza - Betis Sevilla se va disputa luni seara.

Clasament: 1.Real Madrid - 61 pct, 2.FC Barcelona - 51 pct, 3.FC Valencia - 40 pct, 4.Athletic Bilbao - 33 pct, 5.Espanyol Barcelona - 33 pct etc.