Milan l-a pierdut pe Pato pentru o luna

20 Ianuarie 2012
506 Vizualizari | 0 Comentarii
Alexandre Pato

Brazilianul Alexandre Pato, atacantul echipei italiene de fotbal AC Milan, s-a accidentat la muşchii adductori în cursul meciului de cupă cu Novara (2-1), de miercuri, şi va fi indisponibil între trei şi patru săptămani, a anunţat conducerea clubului.

De la debutul sub culorile 'rossonere', la varsta de 18 ani în ianuarie 2008, cariera lui Pato a fost marcată de accidentări repetate.

Miercuri, el a fost nevoit să părăsească terenul în repriza secundă a prelungirilor după ce a înscris golul victoriei în min.100.

Săptămana trecută, în timp ce PSG şi AC Milan se puseseră de acord pentru un transfer cifrat în jurul sumei de 35 milioane euro, tranzacţia a fost blocată în cele din urmă după ce clubul a difuzat un comunicat în care se afirma că Pato a ales să rămană la Milan.