News Flash:

Minifotbal - Punct final in turul II al Ligii Magice

11 Martie 2012
767 Vizualizari | 0 Comentarii
minifotbal

Sambătă s-au disputat la Magic Stadium meciurile din runda a 22-a a Ligii Magice, ultima din cadrul turului II. Favoritele s-au impus în această etapă, situaţia la varful clasamentului rămanand neschimbată după ce primele 4 clasate şi-au adjudecat cele trei puncte.

Astfel, Aldoor Auto Driver încheie turul II pe prima poziţie, cu 59 de puncte, avand un avans de patru puncte faţă de urmăritoarele Stand Rom Tomeşti şi Nera Computers, care au cate 55 de puncte.

Campioana en-titre, Terramold, ocupă locul 4, cu 47 de puncte şi are nevoie de un tur III fără greşeală pentru a reintra cu şanse în lupta pentru titlu.

Rezultatele etapei a 22-a a Ligii Magice, ultima a turului II:

Salvarea – Perpetuus 4-6 (Cristi Scripniciuc 2, Alex Drănceanu, Marius Agape – Costel Calmuc 4, Andrei Tofan, Cristi Bejenaru). CG: Caras Marian (Salvarea) – Costel Calmuc (Perpetuus).

Colosseum – Parma 7-3 (Vlad Capră 2, Mihai Cotargăşanu 2, Cătălin Scutaru, Mihai Jigoranu, Florin Pavel – Cosmin Vechiu, Petre Băsescu, Tudor Florean). CG: Băsescu-2 (Parma). CR: Băsescu (Parma).

Nera Computers – Continental 3-1 (Andrei Zănceanu 2, Alin Borş – Cristi Olaru).

Dinamo – Terramold 1-4 (Mihai Alexa – Ciprian Şcrab 2, Tiberiu Beceru, Bălănescu). CG: Moroi Petrică (Dinamo) – Şcrab Ciprian, Vlad Radu (Terramold).

Angi Bau – Aldoor Auto Driver 0-4 (Despan Andrei 2, Cataramă Narcis, Daniel Cantea). CG: Adam Ovidiu, Verdeş Cristi (Angi Bau).

E On IT Rom – Stand Rom Tomeşti 1-3 (Alex Agache – Ionuţ Borhan 2, Lungu Dan). CG: Hluşcu Sorin, Stelian Vasile, Alexoaie Adi (E On) – Alexii Marian (Stand Rom).

Rezultatele din etapa a 25-a la Liga Capitol

Frankie Team – OMCO 3-0 (Bogdan Costaş 2, Bogdan Miron). CG: Bargan Daniel, Roşca Ionuţ (Frankie).

Brikston – Eureka 8-5 (Simion I 3, Ţăruş A 2, Dănilă Ionuţ, Tololoi Alex, Formagiu Laurenţiu – Ciubotariu Răzvan, Rusu Alin, Petre Ioan, Bejan Răzvan, Cazacu Eduard).

E On IT Rom II – Irsido 3-0 (Agache Alex 2, Radu Daniel). CG: Agache Alex (E On) – Antohe Cristi (Irsido).

Proexrom – Expert Network 13-0 (Cozma Sorin 4, Murariu Gică 3, Amarandei Iulian, Oprea Ştefan 2, Cozar 2, Cherecheş Marius). CG: Iordachi Lucian (Expert).

Conex Distribution – Termoservice 1-1 (Magdici Marius – Austăchioaie). CG: Irimia (Termoservice).

Aldoor Auto Driver II – Amur 6-1 (Moşneagu Florin 3, Bucătaru Dan, Craşniuc Cristi, Scanteie Cristi – Raţă Marian). CG: Paul Ailiesei (Amur).

Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.

magic stadium
Distribuie:  
Loading...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.2016 (s) | 34 queries | Mysql time :0.050261 (s)