Mioveniul a castigat amicalul cu echipa georgiana Dila Gori

5 Februarie 2012
1040 Vizualizari | 0 Comentarii
marian pana mioveni

CS Mioveni a învins formaţia georgiană Dila Gori cu scorul de 2-0 (0-0), în primul meci amical de fotbal din stagiul de pregătire din Antalya.

Ambele goluri au fost marcate de brazilianul Roberto Ayza, în minutele 73 şi 75. In minutul 57, Naidin a ratat o lovitura de la 11 m, obţinută de acelaşi Ayza. In minutul 80, Mandea a fost eliminat pentru un fault mai dur.

Antrenorul Marian Pană a folosit următoarea echipă: Cobrea - Adrian Voicu, R. Barbu, Ad. Iordache, I. Baicu - G. Enache, Ispir, C. Năstăsie, Zuluf - Cl. Ionescu, Ad. Voiculeţ. In repriza secundă au evoluat: S. Popescu - Ionuţ Voicu, Bogdan Stoica, Miulescu, E. Crăciun - Coşereanu, Săndulescu, Naidin, Mandea - Nilă, Ayza.

Dila Gori a mai jucat meciuri amicale cu Gaz Metan Mediaş (0-0) şi Petrolul Ploieşti (0-1).

Următoarea adversară va fi echipa poloneză MKS Cracovia.