Mourinho acuza jocul dur al moscovitilor

22 Februarie 2012
434 Vizualizari | 0 Comentarii
Mourinho jose

'In repriza secundă, noi am avut multe ocazii să înscriem pentru a face un bun rezultat. Pe final am luat un gol, însă adversarii noştri au fost destul de duri în cursul jocului', a declarat antrenorul portughez Jose Mourinho la finalul meciului cu ŢSKA Moscova (1-1), de marţi, din prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor.

'Ei au muncit mult şi în final au reuşit să înscrie acest gol care i-a făcut bucuroşi. Nu prea am înţeles ce s-a întamplat la acea fază, pentru că eram departe. Insă chiar înainte de acest gol, pot să spun că a existat un fault evident la Cristiano Ronaldo, iar al patrulea arbitru l-a văzut. Eu am crezut că va fi un arbitru experimentat la acest meci, dar arbitrii se mai înşeală, aşa este fotbalul. A fost un meci dificil, la fel şi terenul. Nu mă aştept la un meci uşor la Madrid', a conchis tehnicianul portughez.

La randul său, Leonid Sluţki, antrenorul echipei ŢSKA Moscova, a afirmat că 'am primit un gol dintr-o eroare defensivă. Dar pe finalul reprizei secunde, noi am atacat şi ne-am creat mai multe ocazii. Per ansamblu, consider că am jucat bine, iar golul este unul meritat. Rezultatul ne dă speranţe pentru mai departe, chiar dacă Real Madrid rămane favorită'.