Mourinho nu glumeste: Real Madrid e in sferturi

16 Martie 2011
905 Vizualizari | 0 Comentarii
Real Madrid Lyon 3 0
Real Madrid a scapat de complexul lyonez si a invins pe Olympique cu scorul de 3-0, obtinand calificarea in sferturile Ligii Campionilor. Benzema, Di Maria si Marcelo au punctat pentru Real Madrid. De partea cealalta, francezii au inceput mai bine partida de pe Bernabeu, au ajuns in cateva randuri la poarta lui Casillas, dar nu si-au creat prea multe ocazii de gol. Dupa 6 ani in care a fost eliminata de fiecare data in optimile de finala, ultima oara chiar de catre Lyon, rivala ei de aseara, Real era obligata sa sparga blestemul acestei faze din competitia Ligii Campionilor si sa profite de acel 1-1 facut in Franta. Zis si facut: Real a invins cu 3-0 si asteapta mai optimista partida din sferturi.