Mutu a marcat degeaba la Lazio, intr-un meci de cosmar pentru Cesena

10 Februarie 2012
565 Vizualizari | 0 Comentarii
mutu cesena

Atacantul roman Adrian Mutu a marcat un gol pentru Cesena, dar aceasta a fost învinsă în deplasare de Lazio Roma cu scorul de 3-2, joi seara, în etapa a 23-a a campionatului italian de fotbal, deşi a condus cu 2-0 şi a avut un om în plus mai bine de o repriză.

Mutu a fost titular şi a deschis scorul în min. 14, după care a fost faultat în careu de francezul Konko, fundaşul a fost eliminat, iar Iaquinta a transformat penalty-ul. Debutul reprizei secunde a fost unul de coşmar pentru Cesena, care a încasat rapid trei goluri, semnate de Hernanes (53), Lulic (60) şi Kozak (63).

Mutu a fost integralist, primind un cartonaş galben şi ajungand la 7 goluri marcate în acest sezon.

Ştefan Radu nu a evoluat la Lazio, fiind accidentat.

In clasament, pe primul loc se află Juventus, cu 45 puncte (21 jocuri), urmată de AC Milan, 44 p (22 j), Lazio Roma, 42 p (23 j), Udinese, 41 p (22 j), etc. Cesena e penultima (19), cu 16 puncte (22 j).