Mutu a martcat doua goluri pentru Fiorentina, intr-un meci amical

6 Mai 2011
636 Vizualizari | 0 Comentarii
Adrian Mutu
Atacantul român Adrian Mutu a marcat doua goluri pentru Fiorentina, în meciul de pregatire cu formatia de amatori Arpino, câstigat joi cu scorul de 14-0 de formatia viola.
Mutu a jucat în repriza secunda, când antrenorul Sinisa Mihajlovic a aliniat o formatia de rezerve: Neto - Comotto, Mateo, Kroldrup, Gulan - Santana, Donadel, Marchionni - Mutu, Ljajic - Babacar. Arpino a aparat portarul Sebastien Frey în prima repriza.
Golurile echipei ''viola'' au fost reusite de Montolivo, Cerci, Gilardino (2), Behrami, Babacar (4), Ljajic (3), Mutu (2). Ambele reusite ale internationalului român au venit dupa pase de la Ljajic, Mutu pasând si el decisiv pentru un gol al lui Babacar.
Accidentat, Mutu nu a jucat în etapa precedenta pentru Fiorentina (5-2 cu Udinese). Fiorentina va întâlni duminica pe Inter Milano în deplasare, iar ''Corriere dello Sport-Stadio'' relateaza ca Adrian Mutu va fi rezerva, cu sanse mari de a intra pe teren în cursul meciului.

Page time :0.1339 (s) | 24 queries | Mysql time :0.013585 (s)