Mutu, invins de Chivu

8 Mai 2011
710 Vizualizari | 0 Comentarii
Adrian Mutu
Inter Milano, echipa fundaşului Cristian Chivu, a dispus cu 3-1 de Fiorentina, formaţia atacantului Adrian Mutu, într-o partidă din cadrul etapei a 36-a a campionatului de fotbal al Italiei, disputată duminică după-amiază pe stadionul San Siro din Milano.

Golurile au fost marcate în prima repriză de Pazzini (min.26), Cambiasso (min.29) şi Courinho (min.77) pentru învingători, respectiv, Gilardino (min.74).
Chivu a fost titular la Inter, însă a părăsit terenul în minutul 72, din cauza unei accidentări, fiind înlocuit cu Obi. Mutu a început, în schimb, meciul pe banca de rezerve, fiind introdus în joc în repriza secundă, în locul lui D'Agostino (min.56).

Palermo Bari 2-1
Intalnirea Genoa - Sampdoria se dispută duminică seara, în timp ce partida Juventus - Chievo Verona este programată luni.
In clasament conduce AC Milan cu 78 pct (virtual campioană), urmată de Inter Milano - 72 pct, Napoli - 68 pct, Udinese - 62 pct, AS Roma şi Lazio - cate 60 pct etc.

Page time :0.1393 (s) | 23 queries | Mysql time :0.012534 (s)