Nationala asteapta salvarea de la Mutu

21 Martie 2011
744 Vizualizari | 0 Comentarii
Adrian Mutu
Romanii asteapta salvarea de la Adrian Mutu, care arata o forma incredibila. Un gol, o pasa de gol si o bara superba este bilantul lui Mutu inaintea ultimului meci dinaintea convocarii la echipa nationala. Conform onlinesport, "Briliantul" este in forma maxima, dovada stand si prestatia sa din meciul cu AS Roma, terminat la egalitate, scor 2-2.
Mutu a fost numarul unu din atacul Fiorentinei si s-a aflat in centrul tuturor fazelor periculoase din prima repriza. Romanul a avertizat pentru prima data in minutul 20, cand Doni a retinut in doi timpi un sut din marginea careului, insa nu a mai iertat 60 secunde mai tarziu. Varful roman a luat o actiune pe cont propriu, l-a driblat in viteza pe Juan si a finalizat printre picioarele lui Doni. Un gol de exceptie, cum nu mai daduse din vremurile bune. Mutu nu s-a bucurat prea mult de gol, deoarece "vulpoiul" Totti a ajuns la golul cu numarul 200 la AS Roma, din lovitura de la 11 metri, peste doar cinci minute. Fiorentina a continuat lupta pentru revenirea la conducere, lucru care s-a intamplat in minutul 34, cand Gamberini a reluat din fata portii, dupa o deviere a lui Mutu. "Briliantul" a fost la un pas de golul cu numarul doi in minutul 37, insa bara transversala s-a opus la o lovitura de cap aproape perfecta. In bara a trimis si Vargas la cinci minute de la pauza, cu un sut superb, cu exteriorul, iar ghinioanele s-au tinut lant pentru Fiorentina. La a doua ocazie de gol din acest meci, AS Roma a egalat in minutul 53 prin Totti, care punctat printr-un sut puternic din centrul careului. Fiorentina a atacat firav pana la finalul meciului si nu a putut sa marcheze golul victoriei.

Page time :0.1354 (s) | 23 queries | Mysql time :0.011272 (s)