"Ne-am atins obiectivul", spune Jupp Heynckes dupa victoria de la Marsilia

29 Martie 2012
470 Vizualizari | 0 Comentarii
Jupp Heynckes

'Ne-am atins obiectivul prin caştigarea meciului în deplasare şi pentru că nu am primit gol. Marseille joacă un fotbal emoţional şi este foarte important că am obţinut acest rezultat înaintea meciului rertur', a declarat Jupp Heynckes, antrenorul echipei germane Bayern Munchen, după victoria cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei Olympique Marseille, în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal.

'Ribery a fost foarte motivat înaintea acestui meci. Pentru mine, el a făcut un meci bun ţinand cont de ambianţa şi reacţia publicului. De asemenea, Neuer a făcut un meci bun. Per ansamblu, sunt mulţumit de acest meci mai ales că jucăm la fiecare trei zile, dar nu sunt mulţumit de cele cinci cartonaşe galbene, mai ales cel primit de Schweinsteiger care a fost absolut inutil. Mai avem de jucat 90 de minute şi de obţinut o calificare şi, în consecinţă, nu voi vorbi de viitoarea adversară din semifinale', a adăugat tehnicianul german.