Neymar a lovit din nou

23 Martie 2012
705 Vizualizari | 0 Comentarii
Neymar

Starul brazilian Neymar a marcat un gol pentru echipa sa, FC Santos, în partida caştigată cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei peruane Juan Aurich, în cadrul Grupei I a Cupei Libertadores la fotbal, disputată joi seara pe stadionul Pacaembu din Sao Paulo.

Santos a deschis scorul prin căpitanul Edu Dracena (min.16), Neymar stabilind rezultatul final în minutul 58. Acesta a fost al 4-lea gol marcat de Neymar în actuala ediţie a celei mai importante competiţii inter-cluburi din America de Sud.

Din cauza ploii puternice care a căzut pe toată durata partidei, instalaţia de nocturnă a stadionului din Sao Paulo a avut probleme la pauză, repriza secundă debutand cu o întarziere de o jumătate de oră.

Alte rezultate:

Grupa 7:

Velez Sarsfield (Argentina) - Deportivo Quito (Ecuador) 1-0

Grupa 8:

Atletico Nacional (Columbia) - Godoy Cruz (Argentina 2-2

Au marcat: Luis Mosquera (2, 61 pen.), respectiv Jorge Curbelo (23), Facundo Castillon (34).