Neymar a marcat golul 100 in campionatul Braziliei

6 Februarie 2012
864 Vizualizari | 0 Comentarii
Neymar

Tanărul fotbalist brazilian Neymar a marcat, duminică, într-un meci contand pentru campionatul statului Sao Paulo, cel de-al 100-lea gol oficial din carieră, dar sărbătoarea atat a acestei performanţe, cat şi a împlinirii a 20 de ani, a fost umbrită de faptul că golul său centenar, marcat cu capul în minutul 66, nu a fost de ajuns, adversara Santos-ului, Palmeiras, obţinand în cele din urmă victoria, cu scorul de 2-1, cu 2 goluri marcate în minutul 87 de Ganso şi în 89 de Fernando.

Partida Palmeiras-Santos, un veritabil derby al campionatului statului Sao Paulo, între echipele cele mai titrate, cu cate 8 titluri fiecare, a fost precedată de violenţe între 2 galerii, a Palmeiras şi unui alt rival, Corinthians, soldate fără răniţi, dar cu 20 de arestări. AGERPRES