Neymar, tripla in Cupa Libertadores

8 Martie 2012
631 Vizualizari | 0 Comentarii
Neymar 1

Starul brazilian Neymar a reuşit să marcheze toate cele trei goluri ale echipei sale, FC Santos, în partida caştigată cu 3-1, pe teren propriu, în faţa unei alte formaţii braziliene, Internacional Porto Alegre, miercuri seara, în Grupa 1 a Cupei Libertadores, cea mai importantă competiţie rezervată cluburilor de fotbal de pe continentul sud-american.

Neymar a transformat un penalty în minutul 18, după care a mai marcat de două ori în repriza secundă (min.54 şi 66). Singura reuşită a oaspeţilor i-a aparţinut lui Leandro Damiao (min.63).

In clasament, pe primul loc se află bolivienii de la The Strongest, cu 6 puncte, urmaţi de FC Santos, 3 p, Internacional, 3 p, Juan Aurich, 0 p.