Nichita: "Imi reprosez ca nu am fost mai categoric in iarna. Trebuia dati mai multu jucatori afara!"

24 Martie 2012
564 Vizualizari | 0 Comentarii
onofras
Primarul Iaşiului, Gheorghe Nichita, a pus tunurile nu doar pe arbitraj la finalul meciului, ci şi pe antrenorul Ionuţ Popa, pe care îl găseşte principal vinovat pentru rezultatele proaste ale echipei. „Jocul s-a rupt la faza penalti-ului care nu ne-a fost dat în repriza a doua, cand un jucător de-al gazdelor trebuia eliminat. La 0-0 am avut penalti clar şi eliminare. Dacă nu era acea fază caştigam meciul. După aceea, echipa s-a precipitat. Popa Ionuţ e responsabil de faptul că l-a ţinut pe Petrovic în teren şi l-a lăsat să bată 11 metri, deşi a jucat slab. Trebuia să. Scoată la pauză, ştia că are galben. Imi reproşez că nu am fost mai categoric în iarnă şi că nu am dat alţi jucători afară. Trebuia daţi afară şi Straton, şi Onofraş, şi Gado şi ţinut Ghiceanu. Ionuţ Popa este principalul vinovat, sunt foarte supărat pe el. Popa e responsabil pentru ce se întamplă la echipă, dar nu voi lua măsuri decat atunci cand nu vor mai fi şanse de promovare. Despre meci, a fost caştigat de Tulcea cu arbitrii”, a spus Nichita. In replică, Ionuţ Popa a reacţionat: „Normal că antrenorul e de vină cand echipa pierde. Cand caştigăm, meritul e al jucătorilor, cand echipa pierde, antrenorul e vinovat”.