Noi cu ocaziile, ei cu golul

25 Ianuarie 2016
853 Vizualizari | 0 Comentarii
CSMS Iasi Lokomotiv Plovdiv
CSMS Iasi - Lokomotiv Plovdiv 0-1 (0-1), intr-un meci amical disputat in Antalya. CSMS Iasi a pierdut cu scorul de 0-1 (0-1) meciul amical sustinut duminica seara, in Antalya, in compania formatiei bulgare de prima liga Lokomotiv Plovdiv. Situata pe locul 7 in prima liga bulgara, Lokomotiv a marcat unicul gol in minutul 33.

Iesenii au controlat prima repriza si au ratat cateva ocazii bune de a marca prin Viveiros (minutele 15 si 21), Cretu (19) si Bole (30). Enescu a reusit sa inscrie in minutul 25, dar arbitrul a anulat golul, pe motiv de ofsaid. Contrar cursului jocului, echipa bulgara a deschis scorul in minutul 33, in urma unei greseli a portarului Grahovac, care a trimis o pasa gresita la Frasinescu.

In repriza secunda, echipa din Plovdiv a ratat sansa desprinderii in minutul 66, cand Caparco a intervenit salvator in trei randuri, la aceeasi faza.

Antrenorul Nicolo Napoli a folsit urmatoarea echipa: Grahovac (46, Caparco) - Voicu (80, Bosoi), Mihalache (60, Ciuca), Frasinescu (60, Saric), Țiganasu (80, Badic) - Mitic (80, Tarsa), Enescu (60, Piccioni) - Viveiros (60, Goge), Cretu, Bole (80, Vasile Gheorghe) - Golubovic (80, Sabin Moldovan).

In primul meci amical al stagiului din Antalya, iesenii au invins, vineri, formatia maghiara de liga secunda Soproni, cu scorul de 1-0.