O repriza de vis pentru Real Madrid, 5-0 cu Valencia. Dubla Ronaldo (VIDEO)

21 Ianuarie 2013
479 Vizualizari | 0 Comentarii
real madrid 1
Desi înainte de meci presa spaniola a înaintat ipoteza ca Mourinho se gîndeste sa-si odihneasca vedetele si sa joace la Valencia fara Ronaldo, Casillas sau Ozil, Real Madrid a început partida în cea mai buna formula posibila iar acest lucru s-a vazut pe teren, oaspetii impunîndu-se cu 5-0.
Scorul a fost deschis de Higuain în minutul 9, din pasa conationalului Di Maria, care a marcat si el dupa 34 de minute. A urmat dubla lui Ronaldo, 36 si 41, si a lui Di Maria, 45, pentru un neverosmil 5-0 la pauza.
Acesta avea sa fie si scorul final, iar elevii lui Mourinho se afla acum pe locul 3, la 15 puncte de Barcelona, locul 1, si la 7 de ocupanta locului 2, Atletico. Valencia si Real Madrid se vor întîlni din nou pe Mestalla, pentru al treilea meci consecutiv, miercuri de la 22:30, în Cupa Spaniei. In tur, scorul a fost 2-0 pentru campioana Spaniei.