Olanda a invins Estonia cu 3-0, dupa pauza

23 Martie 2013
576 Vizualizari | 0 Comentarii
olanda
Tot in aceasta seara, Olanda a trecut fara probleme de Estonia, scor 3-0, însa oaspetii au ramas cu amintirea unei prime reprize în care au scapat fara gol în fata gazdelor. In prima parte a meciului, Estonia s-a baricadat în aparare, iar olandezii n-au reusit sa gaseasca solutiile pentru a depasi defensiva organizata a oaspetilor. Oamenii lui Van Gaal au început partea a doua decisi sa evite o surpriza neplacuta si au deschis scorul în minutul 48, prin Van Der Vaart, din pasa lui Janmaat. Fara sa forteze, batavii si-au linistit fanii în minutul 73, cand Van Persie a reusit sa puncteze, tot din assist-ul lui Janmaat. In minutul 79, Vunk a scapat singur cu portarul, dar a ratat incredibil. In loc de 2-1, rezerva Schaken a stabilit scorul final în minutul 84, cu un sut la coltul lung.
Olanda - Estonia s-a încheiat 3-0, iar echipa lui Van Gaal a ajuns la cinci victorii consecutive si, în mod normal, nu are cum sa rateze primul loc la finalul grupei de calificare.