Olympique Lyon s-a calificat in sferturile Cupei Frantei

9 Februarie 2012
498 Vizualizari | 0 Comentarii
lyonbordeaux

Echipa Olympique Lyon s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Franţei la fotbal, învingand pe teren propriu, cu scorul de 3-1 după prelungiri, formaţia Girondins Bordeaux, într-o partidă din optimile competiţiei, disputată miercuri.

Golurile au fost marcate de Lacazette (min.37), Gomis (min.96) şi Briand (min.116) pentru învingători, respectiv, Jussie (min.23).

Marţi, în primul meci din această fază a competiţiei, Rennes a trecut cu 3-2, în faţa propriilor suporteri, de Evian. Rennes a condus cu 3-0, prin golurile reuşite de J. Ekoko (min.21), J. Feret (min.54) şi Y. Brahimi (min.68), dar oaspeţii au revenit în meci graţie a două goluri marcate în decurs de numai trei minute, prin K. Berigaud (min.70 din penalty) şi S. Govou (min.73).