Otelul a invins pe terenul campioanei CFR Cluj

2 Mai 2011
1168 Vizualizari | 0 Comentarii
Otelul Galati a reintrat in cursa pentru titlu, obtinand o victorie uriasa pe terenul campioanei CFR Cluj. Galatenii au invins cu scorul de 1-0 (0-0), singurul gol al meciului fiind marcat in minutul 81 de Liviu Antal. Ajunsi la 4 puncte de liderul Poli Timisoara, dupa ce au fost pe primul loc in clasament timp de aproape 20 de runde, baietii lui Dorinel Munteanu au inceput tare meciul din Gruia. Practic, pe teren a existat o singura echipa, Otelul Galati facand legea in Gruia, din primul si pana in ultimul minut. Antal, Pena si Iorga au rata ocazii bune in prima repriza. Aceeasi trei jucatori s-au intrecut in ratari, ce-I drept nu uriase, in actul secund, pana in minutul 81, cand Antal a deschis scorul cu o reluare superba, la o greseala a defensivei CFR-iste, care l-a lasat singur cu Minca. Cu acest succes, Otelul ramane in cursa pentru titlu, apropiindu-se la un singur punct de Poli Timisoara, in timp ce CFR-ul poate spune adio locurilor de cupa europeana, fiind deja la 9 puncte in spatele echipelor bucurestene care isi disputa aceasta pozitie.