Otelul a ratat dramatic primul loc in Liga I

28 Aprilie 2011
733 Vizualizari | 0 Comentarii
otelul gaz metan
Meci nebun in etapa 29 a Ligii I de fotbal! Otelul Galati a scos doar o remiza, scor 2-2, pe teren propriu in fata Gazului Metan, scor 2-2, si rateaza sansa de a urca din nou pe prima pozitie a clasamentului. Meciul de la Galati a fost unul extrem de tensionat, galatenii fiind nevoiti sa revina de doua ori dupa ce au fost condusi. Mediasul a deschis scorul prin Taher Bawab, Antal a egalat din penalty in minutul 61, Eric a dus iar Gazul in avantaj pentru ca Pena sa egaleze in minutul 80. Otelul a ratat inca un penalty in prelungiri, dupa ce Viglianti a trimis in transversala. Cu aceasta remiza, Otelul urca pe locul secund, la un punct dupa Poli Timisoara si cu unul mai mult decat ocupanta locului 3, FC Vaslui