Otelul ramane lider dupa ce a batut la Urziceni

9 Aprilie 2011
707 Vizualizari | 0 Comentarii
Degeaba si-a odihnit Marian Pana jucatorii in meciul cu Steaua de etapa trecuta, ca Unirea Urziceni nu a avut nici o sansa in fata liderului Otelul Galati. Trupa lui Dorinel Munteanu s-a impus cu scorul de 3-0 la Urziceni, prin golurile marcate de John Ibeh, Laurentiu Iorga si Bratislav Punosevac. Otelul a deschis repede scorul prin Ibeh, in minutul 7, dupa o lovitura de colt, sI la adapostul acestui gol a dominat tactic partida. Galatenii s-au aparat aglomerat si au incercat sa profite pe contraatac. Din astfel de faze au ajuns galatenii de mai multe ori periculos la poarta adversa, iar in minutul 75 Laurentiu Iorga a dus scorul la 2-0 cu un sut in diagonala. S-a facut 3-0 in minutele de prelungiri, cand Punosevac a marcat cu capul din careul mic dupa un corner executat de acelasI Iorga. Cu acest success, Otelul acumuleaza 52 de puncte si se distanteaza la 4 puncte de FC Timisoara, ocupanta locului secund, care joaca insa maine, in Regie, cu Sportul Studentesc.