Paciencia este mandru de jucatorii sai si crede ca Sapunaru trebuia eliminat

19 Mai 2011
659 Vizualizari | 0 Comentarii
Domingos Paciencia
Antrenorul formatiei Sporting Braga, Domingos Paciencia, a declarat, miercuri seara, ca este trist dar si mândru de jucatorii sai si a apreciat ca românul Cristian Sapunaru ar fi trebuit eliminat în repriza a doua a meciului cu FC Porto, pierdut cu scorul de 0-1, în finala Ligii Europa.
Sunt trist ca nu am putut câstiga, dar diferenta a fost în detalii. Acest meci a avut trei sau patru momente-cheie, cu golul lui Falcao sau actiunea lui Mossoro care ar fi putut schimba totul. Porto a fost previzibila în prima repriza, iar Braga nu a fost capabila sa-si concretizeze ocaziile. E pacat ca arbitrul nu i-a aratat al doilea galben lui Sapunaru în minutul 75. Este poate finalul unui ciclu, dar Braga va continua. Sunt frustrat si trist, dar sunt mândru de jucatorii mei. Am început sezonul în Liga Campionilor si am ajuns în finala Ligii Europa. Acest lucru arata ca aceasta echipa are calitati", a declarat Paciencia.
Formatia FC Porto, cu fundasul român Cristian Sapunaru integralist, a câstigat Liga Europa, dupa ce a învins, miercuri, pe Dublin Arena, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa portugheza Sporting Braga, în finala competitiei.

Page time :0.1565 (s) | 23 queries | Mysql time :0.013360 (s)