Pas gresit pentru Juventus, in Italia (VIDEO)

27 Ianuarie 2013
576 Vizualizari | 0 Comentarii
Juventus Torino a fost ţinută în şah pe teren propriu de codaşa Genoa, 1-1, sâmbătă, în etapa a 22-a a campionatului de fotbal al Italiei.

Juve a deschis scorul prin Fabio Quagliarella (54), iar Genoa a egalat după reuşita lui Marco Borriello (68).

Sâmbătă a mai avut loc un meci încheiat cu un rezultat surprinzător, Lazio, cu Ştefan Radu înlocuit în minutul 74, fiind învinsă acasă de Chievo, 0-1. A marcat Alberto Paloschi (61). Jucătorul român Adrian Stoian a evoluat din minutul 74 la oaspeţi, la care francezul Cyril Thereau, ex-Steaua, a fost integralist, în timp ce un alt român, Paul Papp, a rămas pe banca de rezerve.

Ultimele meciuri ale etapei au loc duminică.

În clasament conduce Juve - 49 pct, urmată de Napoli - 43 pct (21 j), Lazio - 43 pct, Inter - 39 pct (21 j) etc. Chievo este pe locul 11, cu 28 pct.