Pato a debutat cu gol la Corinthians. A marcat dupa doar 3 minute!

5 Februarie 2013
464 Vizualizari | 0 Comentarii
Pato
Fotbalistul internaţional brazilian Alexandre Pato a marcat după numai 3 minute în debutul său la echipa Corinthians, în victoria cu 5-0 asupra lui Oeste, duminică, în cadrul campionatului Paulista, anunţă Reuters, citată de Agerpres.

Intrat pe teren în repriza secundă, atacantul a marcat ultimul gol al meciului. Pato a semnat luna trecută cu Corinthians, câştigătoarea Cupei Mondiale a cluburilor, venind de la echipa italiană AC Milan în schimbul a 15 milioane de euro, record pentru fotbalul din Brazilia.

'A fost o zi specială fiindcă am reuşit să joc prima oară după 70 de zile', a declarat după meci atacantul de 23 de ani, a cărui carieră în Serie A a fost afectată de accidentări.

Atacantul s-a întors în ţara natală în dorinţa de a juca la Cupa Mondială 2014, organizată chiar de Brazilia.