Plesan, la primul sau gol in Rusia

3 Aprilie 2011
675 Vizualizari | 0 Comentarii
Mihaita Plesan
Mijlocasul roman Mihaita Plesan a marcat sambata primul sau gol in campionatul de fotbal al Rusiei, in victoria formatiei sale, Volga Nijni Novgorod, cu scorul de 3-0, pe teren propriu, cu Dinamo Moscova.
Plesan, care a jucat tot meciul, a deschis scorul in minutul 63, celelalte goluri ale gazdelor fiind reusite de G. Hodjava (65) si M. Ahmetovic (75). La Dinamo, Adrian Ropotan a intrat pe teren in minutul 85.
In alt meci, Kuban Krasnodar, echipa antrenata de Dan Petrescu, a invins surprinzator pe Spartak Moscova cu scorul de 3-1, pe teren propriu.
In clasament, Volga ocupa primul loc, cu 6 puncte (3 meciuri), urmata de Rubin, Zenit (2 j) si Kuban (3 j), toate cate 6 p, etc.

Page time :0.1062 (s) | 34 queries | Mysql time :0.016319 (s)