Poli Iasi si-a luat gandul de la promovare

3 Aprilie 2011
1768 Vizualizari | 0 Comentarii
Poli Iasi FC Bihor 0 2

ASCMU Poli Iasi a fost invinsa, acasa, de FC Bihor Oradea, scor 0-2 (0-0), intr-un meci din etapa 20 a Seriei a II-a, din liga secunda. Dupa o prima repriza in care au jucat mai bine, au ratat cateva ocazii de a deschide scorul, iesenii au cazut dupa pauza si au incasat doua goluri de la Markus ('55, '76). Dupa acest esec, Poli ramane pe locul 6 in clasamentul Ligii a II-a si este la 9 puncte de liderul FC Bihor si la 7 puncte de ocupantele locurilor 2-3, Petrolul Ploiesti si Vointa Sibiu (ploiestenii au si un meci mai putin disputat). In aceste conditii, e clar ca Poli nu mai are nici o sansa la promovarea in Liga I.

Adrian Falub a inceput meciul cu FC Bihor, cu urmatoarea formula: Hutan - Cretu, Muth, Panc, Siminic - Ghiceanu ('66 Tanasa), Patrascu, Cl. Tudor, Florea - Kamara ('55 Liuba), Lukacs ('77 Marin).
La meci au asistat aproximativ 2 mii de spectatori.
Arbitri: Adrian Comanescu - Florin Paunescu, Petru Gaspar.