Porumboiu tuna si fulgera: “Nu suntem lasati sa luam titlul!”

23 Aprilie 2011
897 Vizualizari | 0 Comentarii
Adrian Porumboiu

Adrian Porumboiu a facut praf arbitrajul lui Robert Dumitru si spune ca Nicoara trebuia sa fie eliminat în minutul 70, al partidei pierdute de Vaslui (0-1) pe terenul celor de la CFR Cluj. "A fost un arbitraj de divizie comunala, de cumetreala. CFR trebuia sa primeasca un cartonas rosu la Nicoara în minutul 70, iar arbitrul nu a dat nimic. A mai fost o faza cu Ionut Rada care trebuia sa ia al doilea galben. N-avem nici o sansa cînd vedem ca suntem tocati asa. Pana la urma vad ca o sa ia campionatul cine trebuie, nu noi. De cand era Minteuan la Cluj, trebuia sa castige un meci. Diseara, veti vedea ca Dumitru si Minteuan vor fi împreuna la biserica.Nu ma gandesc sa ma retrag în vara, dar arbitrul a fost nesimtit. Trebuie sa refuze jocul pentru ca avea fini pe la nu stiu ce echipe. Pentru ultimele etape ne ramane doar sa ne prezentam la meci", a spus Porumboiu la televiziunea sportro.
Finantatorul Porumboiu a facut referire la faptul ca Robert Dumitru este finul lui Sorin Corpodean, care este vecin cu Alin Minteuan. Antrenorul Vasluiului, Viorel Hizo, a spus ca jucatorii trebuie sa mearga mai departe si sa caute sa-si îndeplineasca obiectivul: "Trebuie sa continuam sa jucam si sa speram ca putem urca peste acest loc trei. Un rezultat de egalitate era echitabil tinand cont de aspectul jocului".