Proba de caracter! Rapidul da o mana de ajutor Iasului, invingand la Constanta (VIDEO)

21 Aprilie 2013
906 Vizualizari | 0 Comentarii
viitrul constanta rapid
Rapid a învins cu 2-1 la Constanta, pe Viitorul, desi a fost condusa la pauza.
Giulestenii au avut parte de o prima repriza trista. Alexandru Coman a fost eliminat dupa doar 25 de minute, iar pe dominarea gazdelor, Ionut Voicu a marcat proprie poarta.
Cu un om în minus, jucatorii lui Marian Rada au revenit incredibil. Roman a egalat cu un sut la coltul scurt si i-a facut pe pustii lui Hagi sa-si piarda entuziasmul. Acelasi Roman a executat un corner la coltul scurt, iar Oros a împins mingea în poarta cu abdomenul, 1-2.
In minutul 72, Radu Petrescu a readus echilibrul numeric. Balasa l-a facut KO pe Vasile cu o lovitura în figura si a primit rosu direct.
Pîna în final, Ciolacu a nimerit bara, iar Pecanha a salvat incredibil în doua rînduri la aceeasi faza.
Cu aceasta victorie, Rapid e la egalitate cu Vaslui, 41 de puncte. Gazdele ramîn cu mari emotii în zona fierbinte din subsolul clasamentului.