Probleme, baieti? CSMS nu poate bate o echipa din Liga a III-a

8 Martie 2012
1590 Vizualizari | 0 Comentarii
Dupa ce saptamâna trecuta a fost învins acasa de SC Bacau (0-1), CSMS Iasi a bifat, miercuri, un nou rezultat modest în compania aceleiasi formatii din Liga a III-a. Echipa lui Ionut Popa nu a reusit decât un 2-2 (0-0) pe propriul teren cu SC Bacau, la capatul unui meci cu trei eliminari. Gado a deschis scorul pentru ieseni în minutul 48, dar trupa lui Marin Barbu a revenit prin reusitele lui Cojocaru (60, penalty) si Geaman (70). Iasul a smuls, totusi, un egal pe final, dupa ce Onofras a transformat un penalty usor acordat cu cinci minute înainte de ultimul fluier al arbitrului.

În minutul 40, Ciucur (CSMS Iasi) si Stoica (Bacau) au fost eliminati dupa o încaierare, dar cu drept de înlocuire, iar cu un minut înainte de final Petrea de la oaspeti a fost si el eliminat.

Iata formatiile:

CSMS Iasi
Repriza I: Haisan – Cretu, Andries, Mitrea, Hutanu – Claudiu Tudor, Codrea, Petrovic, Gorovei (30 Nalati) – Ciucur, Braikovic.
Repriza a II-a: Catalin Popa – Cotiga, Tincu, Camara, Mitrea – Gado, Straton, Milea, Badic – Onofras, Herghelegiu. Antrenor: Ionut Popa.

SC Bacau: Satco – Blanaru, Stoica, Adascalitei, Dobarceanu – Dumitru, Pintea, Petrea, Carp – Lukaks, Costin. Au mai jucat: Stirbu, Branza (portari), Geaman, Ungureanu, Radutoiu, Dediu, Cojocaru, Lazar, Puscasu, Abuzatoaiei. Antrenor: Marin Barbu.

Cele doua echipei au mai jucat un amical în Copou, în urma cu o saptamana, bacauanii impunandu-se atunci cu 1-0, prin golul marcat de Cojocaru, în minutul 88.

Campionatul in Liga a II-a va incepe pe 17 martie, cand CSMS va intalni, in deplasare, formatia Dinamo II Bucuresti, pentru ca peste doar o saptamana, in Copou, sa urce Delta Tulcea, principala contracandidata a iesenilor in lupta pentru promovare.

Page time :0.1938 (s) | 24 queries | Mysql time :0.052634 (s)