News Flash:

Program usor pentru rivalele iesenilor la promovare

16 Aprilie 2011
1336 Vizualizari | 0 Comentarii
UTA Petrolul meciul etapei in liga secunda
Astazi se vor disputa partidele din etapa 22 a ligii secunde la fotbal. Daca in Seria I lucrurile sunt evidente (mai ales dupa ce Sageata Navodari nu are drept de promovare, e clar ca echipele care vor urca in Liga I sunt Ceahlaul Piatra Neamt si Concordia Chiajna), in Seria de Vest este in continuare o batalie crunta pentru promovare.
Echipele favorite la primele doua locuri au un program usor in aceasta runda. Astfel, Bihorul sta, CS Mioveni si-a trecut deja in cont trei puncte, pentru jocul de la Silvania (formatie care s-a retras din campionat si pierde toate meciurile la masa verde), in timp ce liderul Petrolul Ploiesti joaca la Muresul Deva, acolo unde iesenii au castigat etapa trecuta, cu scorul de 3-2.
Un meci ceva mai greu are Vointa Sibiu, care joaca in deplasare cu UT Arad, o echipa, care dupa penalizarea de 12 puncte, a ajuns sa lupte pentru evitarea retrogradarii.
Iata programul complet al etapei 22 din cele doua serii ale ligii secunde si clasamentele:

Vineri

FC Snagov - Dinamo II Bucuresti 1-1

Sambata (ora 11.00)

Astra II Giurgiu - Concordia Chiajna
Steaua II Bucuresti - Gloria Buzau
Farul Constanta - CF Braila    
Viitorul Constanta - Dunarea Galati
FC Botosani - Juventus Bucuresti    
Ceahlaul Piatra Neamt - CS Otopeni

Duminica

Delta Tulcea - Sageata Navodari (ora 12.00)

Clasament: 1. Ceahlaul Piatra Neamt - 50p. (20j.), 2. Sageata Navodari - 47p., 3. Concordia Chiajna - 43p., 4. CS Otopeni - 33p., 5. Viitorul Constanta - 32p., 6. Delta Tulcea - 30p., 7. FC Snagov - 30p., 8. Dunarea Galati - 28p., 9. FC Botosani - 28p. (20j.)

Seria II

Sambata

ACSMU Politehnica Iasi - CSM Ramnicu-Valcea (ora11.00)
Unirea Alba Iulia - ACU Arad (ora 11.00)
FC Arges Pitesti - Ariesul Turda (ora 11.00)
Alro Slatina - Gaz Metan CFR Craiova (ora 11.00)    
Muresul Deva - Petrolul Ploiesti (ora 11.00)
UTA Arad - Vointa Sibiu (ora 17.00)
FC Silvania - CS Mioveni 0-3 (la masa verde, pentru ca Silvania s-a retras din campionat)
FC Bihor sta, pentru ca Lupeniul s-a retras.

Etapa viitoare (22 aprilie)

ACU Arad - UTA Arad
CS Mioveni - Unirea Alba Iulia
Vointa Sibiu - FC Arges
Ariesul Turda - ALRO Slatina
Gaz Metan CFR Craiova - Muresul Deva

23 aprilie, ora 12.00

Petrolul Ploiesti - ACSMU Politehnica Iasi (ora 12.00)

FC Bihor Oradea - FC Silvania 3-0 (Silvania s-a retras în iarna si va pierde toate meciurile la masa verde)
CSM Ramnicu Valcea sta, deoarece Minerul Lupeni s-a retras.

Galerie Foto

Clasament
vineri sambata duminica seria ii etapa viitoare
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1665 (s) | 34 queries | Mysql time :0.017032 (s)