News Flash:

Programul 16-imilor: cand si unde se joaca meciurile din Cupa Romaniei

17 Septembrie 2015
966 Vizualizari | 0 Comentarii
Cupa Romaniei
Federatia Romana de Fotbal a stabilit înca de vinerea trecuta, 11 septembrie, la Casa Fotbalului, prin tragere la sorti, programul saisprezecimilor Cupei României, editia 2015-2016, runda în care au intrat în urne si echipele din Liga 1. Ieri, frf.ro a anuntat programul si stadioanele unde vor avea loc aceste jocuri ce se vor disputa într-o singura mansa, în zilele de 22, 23 si 24 septembrie.

Echipele din ligile inferioare au ramas gazde în aceste întâlniri, asa cum se stabilise initial la tragerea la sorti, însa sunt si patru jocuri care vor avea loc pe alte stadioane decât cele pe care organizatorii îsi desfasoara activitatea în campionat. Astfel, Ripensia va primi vizita Viitorului pe "Dan Paltinisanu", ASA Târgu Mures II se muta pe stadionul echipei mari, Trans-Sil, pentru a o întâlni pe Concordia Chiajna, în timp ce Unirea Tarlungeni se va deplasa pe "Tineretului" din Brasov în duelul cu Petrolul, iar CSM Râmnicu Vâlcea va merge la Pitesti, pe "Nicolae Dobrin", pentru a organiza jocul cu ACS Poli Timisoara.
Tot ieri, FRF a anuntat si televiziunile care au câstigatorii licitatiei privind atribuirea pachetelor ce contin drepturi de transmisie a meciurilor de fotbal disputate în cadrul competitiilor Cupa României si Supercupa României 2015-2018. Pro TV, Sport.ro, DigiSport si DolceSport vor trasmite jocurile din 16-imi.

Iata programul fazei 16-imilor Cupei României:

22 septembrie, ora 16:00
UTA Batrâna Doamna - Pandurii Lignitul Târgu Jiu / stadion Motorul (Arad)

22 septembrie, ora 16:30
CS Balotesti - CFR Cluj / stadion Comunal (Balotesti)
Bucovina Pojorâta - ASA Târgu Mures / stadion Comunal (Pojorâta)
FC Viitorul II - FC Academica Clinceni / stadion Orasenesc (Ovidiu)

22 septembrie, ora 18:00
ACS Berceni - CSMS Iasi / stadion Comunal (Berceni)

22 septembrie, ora 20:00
CSM Râmnicu Vâlcea - ACS Poli Timisoara / stadion ”Nicolae Dobrin” (Pitesti)

23 septembrie, ora 16:30
SC Bacau - CS U Craiova / stadion Letea (Bacau)
Unirea Brânceni - AFC Astra / stadion Comunal (Brânceni)
CS Mioveni - FC Botosani / stadion Orasenesc (Mioveni)
Rapid CFR Suceava - FC Brasov / stadion Areni (Suceava)
FCM Baia Mare - FC Voluntari / stadion ”Viorel Mateianu” (Baia Mare)

23 septembrie, ora 20:00
Unirea Tarlungeni - FC Petrolul / stadion Tineretului (Brasov)
Ripensia Timisoara - FC Viitorul / stadion ”Dan Paltinisanu” (Timisoara)

24 septembrie, ora 16:30
Dacia Unirea Braila - Dinamo / stadion Municipal (Braila)
ASA Târgu Mures II - Concordia Chiajna / stadion Trans-Sil (Târgu Mures)

24 septembrie, ora 20:30
Universitatea Cluj - FC Steaua / stadion Cluj Arena (Cluj-Napoca)
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.

casa fotbalului liga 1
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1574 (s) | 23 queries | Mysql time :0.012603 (s)