News Flash:

Programul complet al meciurilor la EURO 2016

14 Decembrie 2015
1858 Vizualizari | 1 Comentarii
Nationala de fotbal a Romaniei va juca meciul de deschidere la EURO 2016, în compania echipei gazda, Franta, pe 10 iunie, pe Stade de France din Stade Denis (22:00, ora României). Al doilea joc al tricolorilor este programat pe 15 iunie, contra Elvetiei, la Paris (Parc des Princes, 19:00), iar ultimul meci din grupa va avea loc la Lyon, împotriva Albaniei, pe 19 iunie (22:00).

Grupele turneului final al Campionatului European de fotbal din 2016, stabilite, sâmbata, dupa tragerea la sorti de la Paris:

Grupa A: Franta, România, Albania, Elvetia
Grupa B: Anglia, Rusia, Tara Galilor, Slovacia
Grupa C: Germania, Ucraina, Polonia, Irlanda de Nord
Grupa D: Spania, Turcia, Cehia, Croatia
Grupa E: Belgia, Italia, Irlanda, Suedia
Grupa F: Portugalia, Islanda, Austria, Ungaria
Turneul final se va disputa în perioada 10 iunie - 10 iulie 2016.

Programul meciurilor din Grupa A:
Vineri 10 iunie
Franta - România (Stade de France - Saint-Denis, 22:00, ora României)
Sâmbata 11 iunie
Albania - Elvetia (Stade Bollaert-Delelis - Lens, 16:00)
Miercuri 15 iunie
România - Elvetia (Parc des Princes - Paris, 19:00)
Franta - Albania (Stade Velodrome - Marsilia, 22:00)
Duminica 19 iunie
Elvetia - Franta (Stade Pierre Mauroy - Lille, 22:00)
România - Albania (Stade de Lyon - Lyon, 22:00)

Grupa B
Sâmbata 11 iunie
Tara Galilor - Slovacia (Stade de Bordeaux - Bordeaux, 19:00)
Anglia - Rusia (Stade Velodrome - Marsilia, 22:00)
Miercuri 15 iunie
Rusia - Slovacia (Stade Pierre Mauroy - Lille, 16:00)
Joi 16 iunie
Anglia - Tara Galilor (Stade Bollaert-Delelis - Lens, 16:00)
Luni 20 iunie
Rusia - Tara Galilor (Stadium de Toulouse - Toulouse, 22:00
Slovacia - Anglia (Stade Geoffroy-Guichard - Saint-Etienne)

Grupa C
Duminica 12 iunie
Polonia - Irlanda de Nord (Stade de Nice - Nisa, 19:00)
Germania - Ucraina (Stade Pierre-Mauroy - Lille, 22:00)
Joi 16 iunie
Ucraina - Irlanda de Nord (Stade de Lyon - Lyon, 19:00)
Germania - Polonia (Stade de France - Saint-Denis, 22:00)
Marti 21 iunie
Ucraina - Polonia (Stade Velodrome - Marsiliua, 19:00)
Irlanda de Nord - Germania (Parc des Princes - Paris, 19:00)

Grupa D
Duminica 12 iunie
Turcia - Croatia (Parc des Princes - Paris, 16:00)
Luni 13 iunie
Spania - Cehia (Stadium de Toulouse - Toulouse, 16:00)
Vineri 17 iunie
Cehia - Croatia (Stade Geoffroy-Guichard - Saint-Etienne, 19:00)
Spania - Turcia (Stade de Nice - Nisa, 22:00)
Marti 21 iunie
Cehia - Turcia (Stade Bollaert-Delelis - Lens, 22:00)
Croatia - Spania (Stade de Bordeaux - Bordeaux, 22:00)

Grupa E
Luni 13 iunie
Irlanda - Suedia (Stade de France - Saint-Denis, 19:00)
Belgia - Italia (Stade de Lyon - Lyon, 22:00)
Vineri 17 iunie
Italia - Suedia (Stadium de Toulouse - Toulouse, 16:00)
Sâmbata 18 iunie
Belgia - Irlanda (Stade de Bordeaux - Bordeaux, 16:00)
Miercuri 22 iunie
Italia - Irlanda (Stade Pierre-Mauroy - Lille, 22:00)
Suedia - Belgia (Stade de Nice - Nisa, 22:00)

Grupa F
Marti 14 iunie
Austria - Ungaria (Stade de Bordeaux - Bordeaux, 19:00)
Portugalia - Islanda (Stade Geoffroy-Guichard - Saint-Etienne, 22:00)
Sâmbata 18 iunie
Islanda - Ungaria (Stade Velodrome - Marsilia, 19:00)
Portugalia - Austria (Parc des Princes - Paris, 22:00)
Miercuri 22 iunie
Islanda - Austria (Stade de France - Saint-Denis, 19;00)
Ungaria - Portugalia (Stade de Lyon - Lyon, 19:00)

Optimi de finala
Sâmbata 25 iunie
Meci 1: A2 - C2 (Stade Geoffroy-Guichard - Saint-Etienne, 16:00)
Meci 2: D1 - B/E/F3 (Stade Bollaert-Delelis - Lens, 22:00)
Meci 3: B1 - A/C/D3 (Parc des Princes - Paris, 19:00)
Duminica 26 iunie
Meci 4: F1 - E2 (Stadium de Toulouse - Toulouse, 22:00)
Meci 5: C1 - A/B/F3 (Stade Pierre-Mauroy - Lille, 19:00)
Meci 7: A1 - C/D/E3 (Stade de Lyon - Lyon, 16:00)
Luni 27 iunie
Meci 6: E1 - D2 (Stade de France - Saint-Denis, 19:00)
Meci 8: B2 - F2 (Stade de Nice - Nisa, 22:00)

Sferturi de finala
Joi 30 iunie
1: Meci 1 - Meci 2 (Stade Velodrome - Marsilia, 22:00)
Vineri 1 iulie
2: Meci 3 - Meci Match 4 (Stade Pierre-Mauroy - Lille, 22:00)
Sâmbata 2 iulie
3: Meci 5 - Meci 6 (Stade de Bordeaux - Bordeaux, 22:00)
Duminica 3 iulie
4: Meci 7 - Meci 8 (Stade de France - Saint-Denis, 22:00)

Semifinale
Miercuri 6 iulie
1: sfert 1 - sfert 2 (Stade de Lyon - Lyon, 22:00)
Joi 7 iulie
2: sfert 3 - sfert 4 (Stade Velodrome - Marsilia, 22:00)

Finala
Duminica 10 iulie
semifinala 1 - semifinala 2 (Stade de France - Saint-Denis, 22:00)

euro 2016 franta stade denis grupa b grupa c grupa d grupa e grupa f
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Comentarii (1)

sibnet  | #1556
De data aceasta, putem sustine ca am avut noroc. Sa vedem cum il vom fructifica vara viitoare. Poate doar grupa F pare la fel de facila.
In alta ordine de idei, selectam colaboratori pentru activitate la domiciliu. Se poate lucra si part-time. Sunt necesare cunostinte minime de navigare pe internet, lucru cu fisiere pdf si word si minim studii medii. Numai dupa ce te hotarasti cu cea mai mare seriozitate, cere-ne detalii la adresa de email: sibnet@usa.com
Adauga comentariu

Mica publicitate

© 2017 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1420 (s) | 24 queries | Mysql time :0.012013 (s)

loading...